یکشنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ ۱۲:۲۱ ۶۳
طبقه بندی: اخبار داخلی
چچ
برو‌نسپاری تدوین نقشه راه سازمان فضایی ایران در نجوم

برو‌نسپاری تدوین نقشه راه سازمان فضایی ایران در نجوم

سازمان فضایی ایران درنظر دارد در راستای ایفای نقش حاکمیتی و سیاستگذاری در حوزه نجوم، تدوین برنامه راهبردی اقدامات خود را در قالب «نقشه راه سازمان فضایی ایران در نجوم» از طریق همکاری با دانشگاه ها و موسسات پژوهشی معتبر و دارای سابقه فعالیت در این زمینه برون‌ سپاری نماید.

نجوم یکی از دانش‌هایست که نقش بسزایی در توسعه علمی دوران درخشان تمدن ایرانی اسلامی داشته است و دانشمندان مسلمان نقش عمده ای در پیشبرد دانش نجوم به عنوان اولین نسل از فعالیت‌های فضایی داشته‌اند. با این حال موضوع شناخت جهان هستی و اکتشافات فضایی در تمام نسل‌های فعالیت‌های فضایی مورد توجه سازمان‌های فضایی در جهان بوده‌ است و در سالهای اخیر شاهد افزایش توجه به این موضوعات در سراسر دنیا بوده ایم. آژانس‌های فضایی با ایجاد و توسعه زیرساختهای نجومی و اکتشافات فضایی، به دنبال شناخت دقیق نظام جهان هستند.
یکی از سرفصل های فعالیت های سازمان فضایی ایران براساس اساسنامه و سند جامع توسعه هوافضای کشور، «شناخت عظمت کیهان از طریق گسترش علوم و فناوریها و اکتشافات فضایی» و «برنامه‌ریزی به منظور هدایت و گسترش استفاده صلح‌آمیز از فضای ماورای جو و اجرام سماوی و نجوم و فناوری فضایی» است. لذا در راستای ایفای نقش حاکمیتی و سیاستگذاری در حوزه نجوم، سازمان فضایی ایران در نظر دارد تدوین برنامه راهبردی اقدامات خود را در قالب «نقشه راه سازمان فضایی ایران در نجوم» از طریق همکاری با دانشگاه ها و موسسات پژوهشی معتبر و دارای سابقه فعالیت در این زمینه برون‌ سپاری نماید. از اهداف این پروژه، دستیابی به شناخت دقیق از فعالان و بازیگران اصلی این حوزه و شناسایی شبکه ذینفعان و نیازسنجی از ایشان، ارزیابی شاخص‌های توسعه نجوم در کشور و تدوین گام نمای پیشرفت و توسعه فعالیت‌های نجوم متناسب با فعالیت های سازمان فضایی است.
اجرای این پروژه از طریق عقد قرارداد در سقف معاملات متوسط، به دانشگاه یا موسسه دارای شرایط و صلاحیت اجرای این طرح، سپرده خواهد شد. جزییات این مناقصه از طریق سامانه ستاد و با استفاده از کد نیاز یکتای پروژه به شماره 1101004068000079 در دسترس است.
متقاضیان همکاری می بایست مستندات اعلام شده در سامانه را حداکثر تا ساعت 14 مورخ 1401/3/11 از طریق سامانه ستاد ارسال نمایند. از جمله مدارک مورد نیاز عبارتند از؛ جزئیات مربوط به زمانبندی و هزینه اجرای پروژه، ارسال مشخصات اعضای اجرایی پروژه به نحوی که کفایت علمی و اجرایی ایشان ثابت شود و همچنین هرگونه مستنداتی که نشاندهنده توانایی و تجربه مجری در حوزه نجوم، علوم فضایی، برنامه ریزی راهبردی و آینده پژوهشی باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص جزئیات مناقصه می توانید با شماره 02123340000 (داخلی 2401) و یا 7-02633269005 (داخلی 2025) تماس حاصل فرمایید.

آدرس کوتاه شده: