دوشنبه, ۲۹ آبان ۱۳۹۶ ۲۰:۲۷ ۳۲
طبقه بندی: اخبار نجوم و اکتشافات فضایی
چچ
ارائه خدمات رصدی به دانشجویان و پژوهشگران

ارائه خدمات رصدی به دانشجویان و پژوهشگران

رصدخانه مرکز ماهدشت زیر نظر سازمان فضایی ایران با هدف توسعه پژوهش­ های نجومی و حمایت از پژوهشگران اخترشناسی در سال ۱۳۹۰ بنا گردید و تا کنون با ارائه خدمات رصدی، داده­ های مورد نیاز پژوهشگران و محققین را برای انجام تحقیقات علمی، پایان نامه ­ها و رساله ­های دانشجویی تأمین نموده است.

رصدخانه مرکز ماهدشت زیر نظر سازمان فضایی ایران با هدف توسعه پژوهش ­های نجومی و حمایت از پژوهشگران اخترشناسی در سال ۱۳۹۰ بنا گردید و تا کنون با ارائه خدمات رصدی، داده ­های مورد نیاز پژوهشگران و محققین را برای انجام تحقیقات علمی، پایان نامه­ ها و رساله­ های دانشجویی تأمین نموده است.
تلسکوپ اصلی اشمیت کاسگرین ۱۶ اینچ Meade با مقر استوایی Paramount، دوربین سی سی دی SBIG ۱۱۰۰۰m مجهز به فیلترهای علمی UBVRI و تلسکوپ خورشیدی ۹۰ میلیمتری H-Alpha از جمله تجهیزاتی هستند که پژوهش بر روی اجرام سماوی تا قدر ۱۶ را میسر می سازد. همچنین امکاناتی مانند اتاق گرم (warm room)، سوئیت­ های اقامتی، دفترکار، اینترنت و... از جمله تسهیلاتی هستند که برای محققین در آن مرکز فراهم شده است.
با توجه به تجهیزات و امکانات مذکور، سازمان فضایی ایران آمادگی ارائه خدمات رصدی به کلیه پژوهشگران، محققین و دانشجویان را دارد و امید است با افزایش ارتباط و همکاری شاهد گسترش و ارتقاء سطح دانش اخترشناسی در کشور باشیم.
جهت درخواست ارائه خدمات به این صفحه مراجعه نمایید.
آدرس کوتاه شده: