چهارشنبه, ۰۳ آبان ۱۳۹۶ ۲۰:۲۷ ۷۰
طبقه بندی: اخبار نجوم و اکتشافات فضایی
چچ
برندگان نهایی مسابقه عکاسی نجومی هفته جهانی فضا مشخص شدند

برندگان نهایی مسابقه عکاسی نجومی هفته جهانی فضا مشخص شدند

برندگان نهایی مسابقه عکاسی نجومی سازمان فضایی ایران که به مناسبت هفته جهانی فضا در سال ۱۳۹۶ و با شعار اکتشاف جهان های جدید در فضا برگزار گردید اعلام شدند. این مسابقه با فراخوان عمومی نمایش آثار عکاسی منجمان ایرانی در ابتدای مهر ماه آغاز شده و شرکت کنندگان عکس های نجومی خود را تا روز ۱۸ مهرماه و از طریق سایت سازمان فضایی ایران ارسال نمودند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، برندگان نهایی مسابقه عکاسی نجومی سازمان فضایی ایران که به مناسبت هفته جهانی فضا در سال ۱۳۹۶ و با شعار اکتشاف جهان های جدید در فضا برگزار گردید اعلام شدند. این مسابقه با فراخوان عمومی نمایش آثار عکاسی منجمان ایرانی در ابتدای مهر ماه آغاز شده و شرکت کنندگان عکس های نجومی خود را تا روز ۱۸ مهرماه و از طریق سایت سازمان فضایی ایران ارسال نمودند. در این مسابقه قریب به ۱۱۰ اثر از ۵۵ عکاس ارسال گردید که در نهایت با بررسی محتوای آثار و ضمن اعمال محدودیت عدم شرکت در مسابقات پیشین و محدودیت ارسال حداکثر دو اثر توسط هر نفر، تعداد ۹۷ عکس به مرحله نهایی و داوری مسابقه راه یافتند.
داوران این مسابقه، آقایان اسدالله قمری نژاد، امیرحسین ابوالفتح و محمدطاها قوچکانلو که هر سه از مجرب ترین عکاسان نجومی کشور به شمار می روند ضمن بررسی دقیق آثار در نهایت عکس جناب آقای علی متین فر با عنوان ”غروب دب اکبر در مزرعه آفتابگردان” به عنوان اثر برتر و اثر جناب آقای امیر احتشامی با عنوان ”ارباب حلقه ها“ به عنوان نفر دوم مسابقه معرفی نمودند. همچنین آثار ارسال شده پس از بررسی اولیه از تاریخ ۲۴ لغایت ۲۹ مهرماه برای داوری عمومی در سایت سازمان فضایی ایران به نمایش درآمد و علاقمندان نجوم و مخاطبان مسابقه نمراتی در بخش های مختلفی چون زیبایی، خلاقیت، تکنیک و انتخاب سوژه به آثار مورد نظر خود دادند. تعداد آراء ارسالی در این بخش به بیش از ۶۰۰ رأی رسید و عکس آقای فرشاد شبستری با عنوان ”عبور هواپیما از مقابل ماه“ به عنوان اثر برگزیده از نگاه مردم انتخاب گردید. بر اساس اعلام قبلی به نفرات برگزیده لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود اهدا خواهد شد.
آدرس کوتاه شده: