چهارشنبه, ۱۴ تیر ۱۳۹۶ ۲۰:۲۷ ۴۳
طبقه بندی:
چچ
برگزاری سومین نشست هماهنگی ایجاد شبکه رصدخانه های اپتیکی کشور

برگزاری سومین نشست هماهنگی ایجاد شبکه رصدخانه های اپتیکی کشور

در راستای ایجاد یک شبکه همکاری مستمر رصدخانه های کشور و استفاده بهینه از امکانات و توان علمی موجود، نشستی با حضور مدیران برخی از رصدخانه های کشور و مدیران و کارشناسان سازمان فضایی ایران در تاریخ ۱۳ تیرماه 96 و در محل رصدخانه دانشگاه زنجان برگزار شد.

در راستای ایجاد یک شبکه همکاری مستمر رصدخانه های کشور و استفاده بهینه از امکانات و توان علمی موجود، نشستی با حضور مدیران برخی از رصدخانه های کشور و مدیران و کارشناسان سازمان فضایی ایران در تاریخ ۱۳ تیر ماه 96 و در محل رصدخانه دانشگاه زنجان برگزار شد.

در این نشست که با حضور سرپرست گروه نجوم و اکتشافات فضایی و کارشناسان سازمان فضایی ایران و اعضای هیات علمی گروه فیزیک و مدیر رصدخانه دانشگاه زنجان و رصدخانه مهر بوشهر برگزار شد، مقدمات اجرای طرح مذکور مورد بررسی قرار گرفت و در خصوص برخی جزئیات و وظایف اجرایی رصدخانه های فعال در طرح توافق هایی انجام شد.

طرح ایجاد شبکه رصدخانه های کشور که در حوزه کاری نجوم و اکتشافات فضایی در حال انجام است به دنبال ایجاد زیرساخت و سرویس دهی متقابل جامعه نجومی و عرصه فضایی کشور و نیز ایجاد هم افزایی و افزایش بهره وری استفاده از تجهیزات رصدی کشور است و نخستین جلسه هماهنگی آن در فروردین سال ۱۳۹۶ در محل سازمان فضایی ایران و دومین جلسه در تاریخ ۳ خرداد در محل رصدخانه دانشگاه آزاد اسلامی واحد تفت برگزار شد.

در حاشیه این نشست از رصدخانه دانشگاه زنجان به عنوان یکی از مراکز پیش رو در حوزه نجوم رصدی و فیزیک خورشید در کشور بازدید به عمل آمد. این رصدخانه که یکی از رصدخانه های تحقیقاتی کشور محسوب می شود در حاشیه پردیس دانشگاه زنجان احداث شده در آن امکانات آموزشی و پژوهشی متعدد و تجهیزات رصدی گوناگونی وجود دارد و تاکنون چندین پایان نامه در مقطع تحصیلات تکمیلی در آن انجام شده است.

آدرس کوتاه شده: